Vyrazit s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst

U dovolené u moře je možno využít buď služeb cestovních kanceláří, nebo jet tzv. na vlastní pěst. Hodně záleží na tom, kam plánujete vyjet. Jedná-li se například o Chorvatsko, rozhodně se vyplatí cestu realizovat na vlastní zodpovědnost. Pokud však jedete například do Egypta, asi využijete služeb cestovek. Dalším parametrem je potom skutečnost, zda máte v zahraničním letovisku někoho známého, pokud ano, a to nemusí být žádnou zvláštností, je rozhodnutí taktéž jednodušší.

V každém případě je třeba si uvědomit, že organizujete-li si pobyt sami, přibudou vám určité povinnosti. Příkladem může být plánování dopravy, cesty a hledání ubytování, určitě se také vyplatí v těchto případech znát nějaký jazyk a být komunikativní. Avšak výhodou mohou být mnohdy nižší náklady. U cestovních kanceláří a jejich služeb je situace přesně opačná, jedná se tak tedy o větší pohodlí ovšem za jakýsi poplatek.

V obou případech je ale potřeba mít vyřízené cestovní pojištění. To pokud možno neponechávejte na poslední chvíli. Je maximálně vhodné nejprve porovnání cen a kladů a záporů a teprve potom přistoupit k uzavření pojistky. V případě, že byste si nebyli jisti, rozhodně se neváhejte zeptat. Sice se to nezdá, ale jedině v případě vhodného pojišťovny, které realizují tuzemské pojišťovny, může být vaše dovolená maximálně zabezpečena po finanční stránce věci.