Itálie

Dovolenou u moře je možno strávit v mnoha státech. Každý z nich nabídne určitá pozitiva, naproti tomu se samozřejmě v každé zemi objeví i určité slabší stránky. Jedním z nejnavštěvovanějších přímořským státem pro české turisty je Itálie.

Itálie toho může rozhodně hodně nabídnout. V prvé řadě se jedná o stát, který je od nás velmi blízko. Je tak dostupný jak vlastním autem, tak i autobusovou dopravou a to jak pravidelnými linkami, tak i příležitostními zájezdovými výjezdy. V Itálii se můžete těšit na stabilní, teplé a slunečné počasí. Obrovskou raritou jsou potom písečné pláže, které na italském pobřeží převažují. Mírným negativem je potom poněkud znečištěnější moře, to je dáno však především rozpuštěným pískem v okolí pláží, není se tak třeba obávat jakýchkoliv zdravotně závadných nečistot. Proslulá je také italská kuchyně. Kdo z nás by neznal špagety nebo tradiční italskou pizzu. Italové jsou velice temperamentní národ, zažijete s nimi tak spoustu legrace i dobrodružství. Pojedete-li do Itálie, připravte si eura, které jsou zde oficiálním platidlem. Ceny zboží nejsou nikterak vysoké, i když se rozhodně doporučuje vybírat lokality, kde budete nakupovat. Ubytování je nejčastěji v apartmánech nebo hotelech.

Jako na každou jinou cestu, tak i na pobyt v Itálii je třeba se řádně připravit. Jednou ze samozřejmostí by mělo být sjednání odpovídajícího pojištění. Cestovní pojištění je možno sjednat v celé řadě pojišťoven, jmenujme například pojišťovny Kooperativa, AXA nebo Generali. Obecně se dá říci, že cestovní pojištění je základním předpokladem k tomu, abyste vaši dovolenou prožili bez zbytečných starostí.