Cestovní pojištění

Tato kapitola se bude věnovat pouze a jen cestovnímu pojištění. Je zřejmé, že se jedná o velice užitečný a praktický produkt, který se hodí pro každého turistu. Nabízí ho převážná většina tuzemských pojišťoven, vybere si tedy opravdu každý.

Cestovní pojištění kryje nejčastější rizika vzniku škod. Jedná se standardně o pojištění léčebných výloh a úrazové pojištění. V souvislosti s konkrétními pojistnými programy si však lze více méně pojištění přizpůsobit vašim specifickým potřebám. Je tedy dosti pružné a variabilní. Čím více věcí pojistíte, tím více zaplatíte, ale také tím větší bude vaše pojistná ochrana. Jedná se o produkt, který by měl být při každém cestování vždy samozřejmostí. Jeho sjednání vám stojí obvykle v řádech desítek a ž stovek korun, jedná-li se o standardní letní dovolenou. Tato vložená suma vám může ušetřit takřka statisíce. Je třeba si totiž uvědomit, že vaše zdravotní pojištění, které si zde platíte, se nevztahuje pro léčebné výlohy v zahraničí. Uvědomíte-li si, jak je zdravotnictví drahé, mluví to za všechno.

Pojistit však nemusíte pouze zdraví nebo úraz, můžete zvolit vhodné připojištění, například se jedná o připojištění zavazadel nebo pojištění storna zájezdu. Čím více bude vaše cestovní pojištění komplexnější, tím lépe pro vás.

Pro sjednání pojištění navštivte buď pobočku pojišťovny, nebo nemáte-li již dostatek času, můžete zvolit metodu online pojištění. Ta vám ušetří obrovské množství času. Pojistku totiž vyřídíte přímo z pracovny, kde je počítač připojený k internetu.